Część zespołu B.I.R.S. w dniu wczorajszym uczestniczyła w bardzo ciekawych krótkich warsztatach ze stylów myślenia FRIS. I jak to umiejętnie zostało podsumowane – każdy z członków zespołu został „zFRIS’sowany”.

Przede wszystkim zdecydowanie polecamy zgłębić sobie zagadnienie FRIS (www.fris.pl). To jak myślimy i jak działamy wpływa nie tylko na efektywność naszej pracy, ale na efektywność pracy całego zespołu, jak też na wyniki końcowe całej pracy. Wydawałoby się, że o fakcie różnorodności w zespole każdy wie i każdy ma z tym styczność będąc częścią zespołu albo też zarządzając nim. Natomiast świadomość tego zjawiska nie wystarcza by osiągnąć efekt synergii różnorodności. Warto jest także zgłębić sobie instrukcję obsługi różnych stylów myślenia i działania. Dla nas jako dla osób pracujących w zespole na co dzień, pracujących nad projektami/analizami wymagającymi ścisłej współpracy, nieustannego kojarzenia zjawisk i faktów, łączenia informacji w ciąg zdarzeń, dzielenia się wizją przyszłych wydarzeń, poszukiwaniem nowych rozwiązań – niezmiernie ważna jest komunikacja i niemalże zsynchronizowane działanie na poszczególnych etapach rozwoju projektu, a co za tym idzie -> dogadywanie się i rozumienie się.

Ponadto, szczególnie istotne jest także by przyjrzeć się temu jaki styl myślenia mają członkowie zespołu organizacji, dla której my jako zespół B.I.R.S działamy i budujemy strategie, przygotowujemy raporty i analizy, a także doradzamy w innych aspektach i kwestiach funkcjonowania organizacji. Chcemy się rozumieć jako partnerzy i gracze tej samej bramki.

Szczególnie dużo daje to do myślenia w przypadku zawodu analityka informacji, stratega, kreatora procesu projektowego itp. – czy mają być partnerami, zawodnikami, badaczami czy wizjonerami, czy też wszystkim po trochę albo może żadnym z nich?

 

 

 

Irina Bobin, B.I.R.S. Managing Director