Firma to ludzie, usługi to ludzie, wiedza to ludzie i tak można wymieniać jeszcze bardzo długo. Niezaprzeczalne jest to, że za każdym projektem doradczym, biznesowym, wywiadowczym i nie tylko stoją ludzie -> ich kompetencje, umiejętności, wiedza, doświadczenie itd. Dla nas jest to tak naprawdę największy skarb i najdroższy/najbardziej wartościowy element składowy całej organizacji. Dlatego też pokazujemy go naszym potencjalnym partnerom biznesowym nie od razu. Uchylamy rąbek tej tajemnicy podczas pierwszego spotkania, ale nigdy na etapie przesłanie wstępnej oferty.

Dlaczego? O sobie chcemy mówić, mieć okazję by zaprezentować siebie podczas spotkania „face-to-face” – zdecydowanie jest wtedy inny odbiór informacji i tego potencjału, który mamy. Ponadto, do każdego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie i tworzymy zespół na potrzeby danego projektu. Mogą to być bardzo różni specjaliści: konsultanci biznesowi, analitycy finansowi, radcy prawni, montażyści sufitów, architekci, inżynierowi techniczni, sprzedawcy części zamiennych, pedagodzy itd. I oczywiście można wymieniać wszystkie zawody tak w nieskończoność.

Oczywiście „core team” tworzą ludzie od lat mający do czynienia z doradztwem biznesowym, zarządzaniem projektami, zajmujący się wywiadem biznesowym/konkurencyjnym/rynkowym, szeroko pojętym prawem w świecie biznesu. Codzienna analiza wydarzeń gospodarczych, łączenie faktów i informacji o poszczególnych przeobrażeniach w organizacjach, wyciąganie wniosków i tworzenie rekomendacji (decyzyjnych) -> chleb powszedni/rozkład dnia. I nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o tak dużych projektach jak reorganizacja przedsiębiorstwa, internacjonalizacja, ale też… czy warto wciąć udział w danych misjach gospodarczych, czy sprawdziła się ostatnia kampania promocyjna w ramach strategii marketingowej z ostatniego projektu doradczego dla działu marketingu, czy aby na pewno ten nowy program motywacyjny dla pracowników danej organizacji jest tym właściwym do zwiększenia sprzedaży itd.

Mamy wiedzę (teoretyczną/praktyczną -> różna tego bywa proporcja), ale mamy źródła informacji -> potrafimy szukać i analizować, właściwie analizować i badać, wyciągać wnioski, tworzyć rekomendacje i wdrażać; właściwie wdrażać i obserwować, dostosowywać sytuacje i zdarzenia i ponownie wyciągać wnioski i się uczyć -> właściwie pogłębiać wiedzę (teoretyczną/praktyczną -> różna tego bywa proporcja), ale potrafimy szukać i analizować… -> i ponownie rozpoczynamy proces.

Jest możliwość osobiście się przekonać o tym kim jesteśmy, jak pracujemy – wystarczy się z nami skontaktować – najprawdopodobniej jesteśmy bliżej Ciebie niż myślisz…

 

B.I.R.S.