Nie będzie to artykuł mówiący o konkretnych statystykach, nie będzie on też w postaci raportu konstatującego fakt. Będzie to publikacja dość mocno nawiązująca do poprzedniego artykułu dotyczącego przedsiębiorczości. Współczesny biznes jest po prostu przedsiębiorczy i nie ma to znaczenia czy rozpatrujemy go przez pryzmat dużego biznesu czy małego i dopiero początkującego. To przedsiębiorcze podejście przejawia się we wszystkich aspektach działalności biznesu – marketingowej, sprzedażowej, finansowej, eksportowej itd.

Warto zacząć patrzeć na biznes nie przez pryzmat „białych kołnierzyków”, sztywnych procesów, zdobywania wszelkich możliwych (i niemożliwych) zgód najprzeróżniejszych instancji, lecz przez pryzmat możliwości, szans rynkowych, szybkiego działania, profesjonalnej analityki i najogólniej rzecz ujmując – „co możemy zrobić i jak powinniśmy działać, żeby zrealizować nasze pomysły” a nie „dlaczego to ma się nie udać, jaki jest zakres różnych barier i przeszkód”. Absolutnie nie namawiamy do działania intuicyjnego, pod wpływem impulsów i po prostu tylko i wyłącznie osiągnięcia swoich celów byle jaką metodą. Natomiast zachęcamy do tego, by na pewne rozwiązania spojrzeć naprawdę otwartym umysłem, móc dobrze wyważać decyzje a w szczególności działania i nie „puszczać pary w gwizdek”.

Ta krótka publikacja powstała na podstawie naszych spostrzeżeń w trakcie przygotowywania różnych strategii i rozwiązań dla biznesów. Jeżeli chcemy naprawdę kardynalnych zmian dla organizacji to też w dużym stopniu działania prowadzące do tego celu będą kardynalne/rewolucyjne. Oczywiście wszystkie działania powinny być dobrze oszacowane i wyważone i absolutnie nie chodzi w tym wszystkim o brawurowe kroki i poczynania. Nie bójmy się jednak działać, ryzykować i przyjmować przedsiębiorcze działania i rozwiązania dla swoich biznesów!

Chętnie w tym pomożemy!

Zespół B.I.R.S.