Prawie w każdym biznesie przychodzi taki moment kiedy zauważamy, że nasz produkt zaczyna powoli odbiegać od wszechobecnych nowych trendów. Widzimy, że klienci widzieliby nasz produkt trochę inaczej, czasami wręcz składają konkretne propozycje jak zmienić nasz produkt. Wydawałoby się, że jest to świetna sprawa –> menadżerowie produktu mają ułatwione zadanie! Ale czy aby na pewno warto narażać nasz produkt na takie metamorfozy? Nawet w branży mody nie wszystkie marki decydują się na wprowadzanie tych czy innych trendów i nowych odsłon odzieży. Dlaczego?

Chodzi o tożsamość własnej marki. Jeżeli zaczniemy ulegać wszystkim trendom i raz za razem przeobrażać się, grozi to utratą naszej tożsamości, klienci mogą przestać odróżniać nas spośród konkurencji. W takiej sytuacji powinniśmy odwołać się do rdzenia/sedna naszego produktu i marki, przypomnieć sobie założenia misji i wizji. Zobaczyć jak bardzo ten trend pasuje do nas i czy ulegając jego wpływowi nadal pozostaniemy tacy, jakimi chcemy być postrzegani. O ile oczywiście nie chcemy zmienić naszej tożsamości i dokonać re-brandingu. Taki krok wymaga analizy, zastanowienia się, zważenia wszystkich za i przeciw. Czasami warto przekonać klienta do swojego produktu nawet jak mu się wydaje, że wniósłby pewne zmiany.

Musimy być elastyczni: wierni swoim zasadom i tradycjom, ale też na tyle rozsądni, w pewien sposób przebiegli, by w razie konieczności dostosować się pod to co dyktuje rynek. W tym wyborze chętnie Państwu pomożemy!

Zespół BIRS