Czy zastanawialiście się Państwo tak naprawdę czego się spodziewacie od swojego biznesu? Jak, gdzie i czy go widzicie w perspektywie 5-,10-,15-letniej? Często w natłoku prac bieżących, zarządzania operacyjnego przedsiębiorstwem, zapominamy o tym by przygotowywać a następnie weryfikować dalekosiężne plany. Tak, można powiedzieć, że w tak szybko zmieniającym się otoczeniu perspektywa 1 roku wydaje się niepewna i przygotowanie planu to niczym wróżenie z fusów. Natomiast to nie zmienia faktu i nie zwalnia nas z obowiązku, żeby przygotowywać strategie i plany w perspektywie długookresowej.

Zawsze trzeba działać z wizją końca, mieć przed sobą cel na kilka lat do przodu. Tak, to będzie się zmieniało z biegiem czasu, ale mimo wszystko podstawowe założenia zostaną bez zmian o ile nie będziemy chcieli przeprowadzić rewolucji w naszym przedsiębiorstwie. Ścieżka zawsze jest ta sama różni się metoda jej pokonywania…

Zachęcamy do tego, by zawsze mieć przygotowaną, przemyślaną, a nawet spisaną w dokumencie strategię długookresową, żeby mieć ją przed sobą jak swego rodzaju latarnię morską. Po prostu żeby nie zbłądzić.

Zespół B.I.R.S.