Pomysł na ten wpis powstał w związku z corocznym światowym dniem kobiet – dedykujemy go tej pięknej części zespołu B.I.R.S.:)

Zespoły doradcze zawsze składają się z kilku osób, o różnych specjalizacjach, ze znajomością różnych branż, generalnie – zespoły zdywersyfikowane, chociaż nadal wspólnie tworzący wyspecjalizowany w doradztwie biznesowym team. Chodzi o to, by podczas analizy, przyjmowania pewnych rozwiązań, przygotowania rekomendacji zaangażować w procesy jak najwięcej informacji, doświadczenia i wiedzy pozyskanej od różnych ludzi. W ten sposób zderzamy ze sobą różne podejście do zagadnienia co pozwala wypracować bardzo często niestandardowe rozwiązania i w niektórych sytuacjach są to jedyne skuteczne rozwiązania, gdyż te tradycyjne po prostu już się nie sprawdzają.

Ta dywersyfikacja jak najbardziej dotyczy też podziału zespołu na różne płci. I tu się przybliżamy do sedna niniejszego krótkiego artykułu/wpisu. Kobiecy wkład w doradztwie biznesowym jest bardzo istotny. Na podstawie pewnych obserwacji i doświadczenia udało się zauważyć, że w szczególności kobiety potrafią wiązać kilka faktów na raz, ujrzeć w pewnych sytuacjach to „drugie dno”, zadawać bardzo trafne pytania posiłkując się wrodzoną tylko im intuicją, którą popierając wiedzą i doświadczeniem, potrafią przełożyć na bardzo skuteczne rozwiązania biznesowe. Ponadto, dzięki bardziej empatycznemu podejście do świata z sukcesem podejmują się tych projektów i zadań, które dla większości (mężczyzn) wydawałaby się stracone i nie do odratowania.

I co tu dużo mówić – kobiety upiększają każdy zespół, dodają uroku i harmonii do każdego zespołu:)

Zespół B.I.R.S.