Przykładem takiej wersji beta wśród firm technologicznych jest Gmail. Jego pojawienie się na rynku miało miejsce w 2004 r., jednakże dopiero pięć lat później (2009 r.) przestał oficjalnie funkcjonować jako wersja beta. Przez cały ten czas informował swoich użytkowników, że jest na etapie cyklu życia produktu polegającym na intensywnym rozwoju. Nie przeszkadzało to w tym, żeby nawet teoretycznie nieukończony produkt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Gmail miał w owym czasie miliony użytkowników.

Kolejny przykład to przedsiębiorstwo Amazon, a właściwie jego szef Jeff Bezos, który każdy wysłany list do akcjonariuszy kwituje ciągle takim samym stwierdzeniem „ciągle jesteśmy na etapie uczenia się”. Przypomina tym samym, że jeżeli chodzi o Amazon i jego funkcjonowanie w Internecie to jest to jakby, dla nich ciągle dzień pierwszy. Brzmi to tak, jakby dopiero co wystartowali ze swoim startupem. Zdaniem Jeffa organizacja patrzy w przyszłość z optymizmem, lecz stara się zachowywać czujność oraz poczucie pilności. Słowa te można wiec sparafrazować w ten sposób, że Amazon nigdy nie skończył i nie kończy swojego dzieła. Każdy następny dzień jest dla niego pierwszym.

Każdy nowy dzień stwarza nowe możliwości. Możemy zdobywać nową wiedzę, dokonywać nowych rzeczy, rozwijać się w sferze osobistej oraz zawodowej. Jeśli będziemy traktowali nas samych, jako wersję beta i tym samym robili to samo ze swoimi karierami zawodowymi, to uświadomimy sobie pewne fakty. Zdamy sobie sprawę, że posiadamy pewne wady i ciągle jest jeszcze w nas coś, nad czym możemy popracować. Ciągle musimy się rozwijać oraz przystosowywać to turbulentnego otoczenia. Poprzez doskonalenie siebie możemy w oczywisty sposób doskonalić otaczający nas świat. Może brzmi to zbyt optymistycznie, a dla niektórych nawet naiwnie, ale tak właśnie jest. Jest to bardzo prosta prawda, po zrozumieniu której można dość szybko zrobić wielkie postępy.

Permanentna wersja beta jest zobowiązaniem na całe życie. Jego treścią jest zaś ciągły rozwój osobisty. Konieczne jest więc zajęcie się własnym życiem. Pamiętajmy, że jeśli nie przemy do przodu, to tak naprawdę cofamy się.